Vishay/Vitramon VJ1825Y684JBBAT4X
VJ1825Y684JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825Y684JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 0.68UF 100V X7R 1825
Datasheet Download
VJ1825Y684JBBAT4X.pdf
Availability of VJ1825Y684JBBAT4X
QUANTITY
VJ1825Y684JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825Y684JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825Y684JBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825Y684JBBAT4X
Related LinksVJ1825Y6, VJ1825Y684JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825Y684JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1825Y684JBBAT4X
IC OPTOCOUPLER GATE DRVR SOT23-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Socket 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 39POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
POT 750 OHM 7.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.75A 133 MOHM SMD datasheet.pdf