Vishay/Vitramon VJ2220A123JBAAT4X
VJ2220A123JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220A123JBAAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.012UF 50V NP0 2220
Datasheet Download
VJ2220A123JBAAT4X.pdf
Availability of VJ2220A123JBAAT4X
QUANTITY
VJ2220A123JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220A123JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220A123JBAAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.012µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220A123JBAAT4X
Related LinksVJ2220A1, VJ2220A123JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220A123JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ2220A123JBAAT4X
IC GATE NAND 6CH 2-INP 20-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 120MA 2.4 OHM SMD datasheet.pdf
IC VREG 4CH SWITCH AUTO HZIP15 datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CABLE 5COND 2AWG SLATE 100' datasheet.pdf