Vishay/Vitramon VJ2220A152JBBAT4X
VJ2220A152JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220A152JBBAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1500PF 100V NP0 2220
Datasheet Download
VJ2220A152JBBAT4X.pdf
Availability of VJ2220A152JBBAT4X
QUANTITY
VJ2220A152JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220A152JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220A152JBBAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220A152JBBAT4X
Related LinksVJ2220A1, VJ2220A152JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220A152JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ2220A152JBBAT4X
KIT DESIGN ACCELERATOR AC/DC PS datasheet.pdf
IC SW TRILITHIC 110MOHM TO263-15 datasheet.pdf
MDR CAMERA CABLE 26POS M-RA/M 5M datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 21POS 5.0MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 10SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
BAR LIGHTS 140X30MM WHITE datasheet.pdf
10000UF 16V 25X40MM 105C 5000H datasheet.pdf