Vishay/Vitramon VJ2220A271JBGAT4X
VJ2220A271JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220A271JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 270PF 1KV NP0 2220
Datasheet Download
VJ2220A271JBGAT4X.pdf
Availability of VJ2220A271JBGAT4X
QUANTITY
VJ2220A271JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220A271JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220A271JBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220A271JBGAT4X
Related LinksVJ2220A2, VJ2220A271JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220A271JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ2220A271JBGAT4X
RES SMD 158 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 31.6 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
THERMOSTAT 70 DEG NO 8-DIP datasheet.pdf
LED GRN/YLW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALL MNT PIN datasheet.pdf