Vishay/Vitramon VJ2220A272KBGAT4X
VJ2220A272KBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220A272KBGAT4X
Brief Description
CAP CER 2700PF 1KV NP0 2220
Datasheet Download
VJ2220A272KBGAT4X.pdf
Availability of VJ2220A272KBGAT4X
QUANTITY
VJ2220A272KBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220A272KBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220A272KBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220A272KBGAT4X
Related LinksVJ2220A2, VJ2220A272KBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220A272KBGAT4X Details Description
Related parts for VJ2220A272KBGAT4X
CAP CER 3300PF 500V X7R 1808 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
SEAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
M801 12C 10#23 2#12 PIN PLUG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf