Vishay/Vitramon VJ2220A331JBGAT4X
VJ2220A331JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220A331JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 330PF 1KV NP0 2220
Datasheet Download
VJ2220A331JBGAT4X.pdf
Availability of VJ2220A331JBGAT4X
QUANTITY
VJ2220A331JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220A331JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220A331JBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220A331JBGAT4X
Related LinksVJ2220A3, VJ2220A331JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220A331JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ2220A331JBGAT4X
TRIMMER 10K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC CNTRLR HOT SWAP 8-SOIC datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
REAL SEAL FOR 2 CKTS H/C datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-10V datasheet.pdf
LABEL CARD SILVER datasheet.pdf
MDSTBH-SE datasheet.pdf
FUSE 17.5KV 3.15A datasheet.pdf