Vishay/Vitramon VJ2220A332JXEAT
VJ2220A332JXEAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220A332JXEAT
Brief Description
CAP CER 3300PF 500V NP0 2220
Datasheet Download
VJ2220A332JXEAT.pdf
Availability of VJ2220A332JXEAT
QUANTITY
VJ2220A332JXEAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220A332JXEAT
Internal Part NumberEIS-VJ2220A332JXEAT
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220A332JXEAT
Related LinksVJ2220A, VJ2220A332JXEAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220A332JXEAT Details Description
Related parts for VJ2220A332JXEAT
ID ISC.PR101-USB PROXY READR USB datasheet.pdf
RES SMD 787K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 715 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" 58A MUHFM datasheet.pdf
CAP ALUM 100000UF 20% 40V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100 L.143 datasheet.pdf