Vishay/Vitramon VJ2220A332KBEAT4X
VJ2220A332KBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220A332KBEAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 500V NP0 2220
Datasheet Download
VJ2220A332KBEAT4X.pdf
Availability of VJ2220A332KBEAT4X
QUANTITY
VJ2220A332KBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220A332KBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220A332KBEAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220A332KBEAT4X
Related LinksVJ2220A3, VJ2220A332KBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220A332KBEAT4X Details Description
Related parts for VJ2220A332KBEAT4X
TRIMMER 20 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 300MA 3.75 OHM datasheet.pdf
CAP FILM 3900PF 5% 50VDC 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CARD MARKER A datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
635 TB RIS CLA BACK/ROW datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf