Vishay/Vitramon VJ2220A391KBAAT4X
VJ2220A391KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220A391KBAAT4X
Brief Description
CAP CER 390PF 50V NP0 2220
Datasheet Download
VJ2220A391KBAAT4X.pdf
Availability of VJ2220A391KBAAT4X
QUANTITY
VJ2220A391KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220A391KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220A391KBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220A391KBAAT4X
Related LinksVJ2220A3, VJ2220A391KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220A391KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ2220A391KBAAT4X
CONN RING TERM #4 14-16AWG datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 34.8 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC STEREO AUD CODEC LP 40WQFN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
HARNESS GRIPPER datasheet.pdf
RES SMD 0.047 OHM 1/2W 2516 WIDE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
TOOL DIESET FOR 456405-5 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER 600V 23SOP datasheet.pdf