Vishay/Vitramon VJ2220A392KBBAT4X
VJ2220A392KBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220A392KBBAT4X
Brief Description
CAP CER 3900PF 100V NP0 2220
Datasheet Download
VJ2220A392KBBAT4X.pdf
Availability of VJ2220A392KBBAT4X
QUANTITY
VJ2220A392KBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220A392KBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220A392KBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220A392KBBAT4X
Related LinksVJ2220A3, VJ2220A392KBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220A392KBBAT4X Details Description
Related parts for VJ2220A392KBBAT4X
RES SMD 6.65K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC ADC 12-BIT 105MSPS 40-QFN datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
Connector Socket 98 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
508 TB RIS CLA SOLID datasheet.pdf
CAP FILM 0.0016 UF 5 % 2KVDC RAD datasheet.pdf