Vishay/Vitramon VJ2220A682KBAAT4X
VJ2220A682KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220A682KBAAT4X
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V NP0 2220
Datasheet Download
VJ2220A682KBAAT4X.pdf
Availability of VJ2220A682KBAAT4X
QUANTITY
VJ2220A682KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220A682KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220A682KBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220A682KBAAT4X
Related LinksVJ2220A6, VJ2220A682KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220A682KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ2220A682KBAAT4X
RES SMD 470K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 150PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC COMPARATOR OD 8-UMAX datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
DIP-CIB MOD 1200V 15A datasheet.pdf
RES SMD 909K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf