Vishay/Vitramon VJ2220A822JBAAT4X
VJ2220A822JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220A822JBAAT4X
Brief Description
CAP CER 8200PF 50V NP0 2220
Datasheet Download
VJ2220A822JBAAT4X.pdf
Availability of VJ2220A822JBAAT4X
QUANTITY
VJ2220A822JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220A822JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220A822JBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220A822JBAAT4X
Related LinksVJ2220A8, VJ2220A822JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220A822JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ2220A822JBAAT4X
RES 1.1 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 ALUMINUM 3/8" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING YELLOW 400' datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 7.5NS 44TQFP datasheet.pdf
RES 97.6 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 348 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 3W DO216AA datasheet.pdf
CONN DSUB 9POS M R/A .370 datasheet.pdf