Vishay/Vitramon VJ2220Y123JBEAT4X
VJ2220Y123JBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220Y123JBEAT4X
Brief Description
CAP CER 0.012UF 500V X7R 2220
Datasheet Download
VJ2220Y123JBEAT4X.pdf
Availability of VJ2220Y123JBEAT4X
QUANTITY
VJ2220Y123JBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220Y123JBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220Y123JBEAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.012µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220Y123JBEAT4X
Related LinksVJ2220Y1, VJ2220Y123JBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220Y123JBEAT4X Details Description
Related parts for VJ2220Y123JBEAT4X
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AL datasheet.pdf
CAP CER 5.7PF 50V T2H 0603 datasheet.pdf
CONN RECEPT 10AWG MINUS KEYED datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 180V 3W DO214AC datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
TV 6C 6#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
100UF 100V 12,5X30MM 125C 8000H datasheet.pdf