Vishay/Vitramon VJ2220Y123KBBAT4X
VJ2220Y123KBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220Y123KBBAT4X
Brief Description
CAP CER 0.012UF 100V X7R 2220
Datasheet Download
VJ2220Y123KBBAT4X.pdf
Availability of VJ2220Y123KBBAT4X
QUANTITY
VJ2220Y123KBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220Y123KBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220Y123KBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.012µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220Y123KBBAT4X
Related LinksVJ2220Y1, VJ2220Y123KBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220Y123KBBAT4X Details Description
Related parts for VJ2220Y123KBBAT4X
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
SW ROLLER SPDT 10A SCREW 125V datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT254 TYPE A 4POS datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS SKT datasheet.pdf