Vishay/Vitramon VJ2220Y153KBBAT4X
VJ2220Y153KBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220Y153KBBAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.015UF 100V X7R 2220
Datasheet Download
VJ2220Y153KBBAT4X.pdf
Availability of VJ2220Y153KBBAT4X
QUANTITY
VJ2220Y153KBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220Y153KBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220Y153KBBAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220Y153KBBAT4X
Related LinksVJ2220Y1, VJ2220Y153KBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220Y153KBBAT4X Details Description
Related parts for VJ2220Y153KBBAT4X
CAP CER 10PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 150V 0605 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 13 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 2.2A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 707.3527MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
26 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A datasheet.pdf