Vishay/Vitramon VJ2220Y153KBLAT4X
VJ2220Y153KBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220Y153KBLAT4X
Brief Description
CAP CER 0.015UF 630V X7R 2220
Datasheet Download
VJ2220Y153KBLAT4X.pdf
Availability of VJ2220Y153KBLAT4X
QUANTITY
VJ2220Y153KBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220Y153KBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220Y153KBLAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220Y153KBLAT4X
Related LinksVJ2220Y1, VJ2220Y153KBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220Y153KBLAT4X Details Description
Related parts for VJ2220Y153KBLAT4X
CABLE 9COND 24AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
IC OTP 2MBIT 120NS 32PLCC datasheet.pdf
BUTT SPLICE NON INS 22-18AWG datasheet.pdf
BANANA PLUG D-I-Y 4MM RED datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 1W DO41 datasheet.pdf
HEADER OPEN .018"DIA .300 20POS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONN FIBER SCRJ PLUG DUPLX datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP FILM 120UF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf