Vishay/Vitramon VJ2220Y184JBAAT4X
VJ2220Y184JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220Y184JBAAT4X
Brief Description
CAP CER 0.18UF 50V X7R 2220
Datasheet Download
VJ2220Y184JBAAT4X.pdf
Availability of VJ2220Y184JBAAT4X
QUANTITY
VJ2220Y184JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220Y184JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220Y184JBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.18µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220Y184JBAAT4X
Related LinksVJ2220Y1, VJ2220Y184JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220Y184JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ2220Y184JBAAT4X
REGULATOR 5V 2A 38VIN VERT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 5.08MM datasheet.pdf
VARISTOR 35.1V 500A DISC 10MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SET TEST LEAD FIXD SHRD PLG 4MM datasheet.pdf
CAP CER 12PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
DISPLAY 565NM GRN ALPHANUM 0.39" datasheet.pdf
DOUBLE CHOKE 1.8MH 6A HORZ datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf