Vishay/Vitramon VJ2220Y184JBCAT4X
VJ2220Y184JBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220Y184JBCAT4X
Brief Description
CAP CER 0.18UF 200V X7R 2220
Datasheet Download
VJ2220Y184JBCAT4X.pdf
Availability of VJ2220Y184JBCAT4X
QUANTITY
VJ2220Y184JBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220Y184JBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220Y184JBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.18µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220Y184JBCAT4X
Related LinksVJ2220Y1, VJ2220Y184JBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220Y184JBCAT4X Details Description
Related parts for VJ2220Y184JBCAT4X
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 5MM datasheet.pdf
VARISTOR 23V 2220 datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 500MW DO214AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN SPRING TARGET SGL R/A 25POS datasheet.pdf
CAP FILM 180NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf