Vishay/Vitramon VJ2220Y333JBGAT4X
VJ2220Y333JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220Y333JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 0.033UF 1KV X7R 2220
Datasheet Download
VJ2220Y333JBGAT4X.pdf
Availability of VJ2220Y333JBGAT4X
QUANTITY
VJ2220Y333JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220Y333JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220Y333JBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220Y333JBGAT4X
Related LinksVJ2220Y3, VJ2220Y333JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220Y333JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ2220Y333JBGAT4X
RES SMD 20 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
FUSE HLDR CARTRIDGE 400V 16A PCB datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 0.15A 28V datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 50VC P600 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS INLINE PIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 99W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FRAM datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf