Vishay/Vitramon VJ2220Y334JBBAT4X
VJ2220Y334JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220Y334JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 0.33UF 100V X7R 2220
Datasheet Download
VJ2220Y334JBBAT4X.pdf
Availability of VJ2220Y334JBBAT4X
QUANTITY
VJ2220Y334JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220Y334JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220Y334JBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220Y334JBBAT4X
Related LinksVJ2220Y3, VJ2220Y334JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220Y334JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ2220Y334JBBAT4X
RES SMD 32.4KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FILTER 1-PHASE GENERAL EMI 10A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 5PIN SLD CUP datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
SENSOR ROTARY POSITION 12MM SMD datasheet.pdf
CAP CER 110PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CERAMIC FILTER datasheet.pdf
CAP FILM 0.3UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf