Vishay/Vitramon VJ2220Y393KBCAT4X
VJ2220Y393KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220Y393KBCAT4X
Brief Description
CAP CER 0.039UF 200V X7R 2220
Datasheet Download
VJ2220Y393KBCAT4X.pdf
Availability of VJ2220Y393KBCAT4X
QUANTITY
VJ2220Y393KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220Y393KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220Y393KBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.039µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220Y393KBCAT4X
Related LinksVJ2220Y3, VJ2220Y393KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220Y393KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ2220Y393KBCAT4X
IC SWITCH 1X1 14DIP datasheet.pdf
JFET N-CH 20V 0.1W TO-92S datasheet.pdf
CONN PIN 26-22AWG MINI-U M-N-L datasheet.pdf
RESISTOR 390 OHM 1/16W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 91PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.09K OHM 1% 10W datasheet.pdf
INTL INVERTER/CHARGER 230VAC 30A datasheet.pdf