Vishay/Vitramon VJ2220Y473JBBAT4X
VJ2220Y473JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220Y473JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 0.047UF 100V X7R 2220
Datasheet Download
VJ2220Y473JBBAT4X.pdf
Availability of VJ2220Y473JBBAT4X
QUANTITY
VJ2220Y473JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220Y473JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220Y473JBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220Y473JBBAT4X
Related LinksVJ2220Y4, VJ2220Y473JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220Y473JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ2220Y473JBBAT4X
CAP CER 0.047UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 16V Y5V 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 2MM R/A W/SCREW 14POS datasheet.pdf
FUSE M/V R-RATED 9R 8.25KV HOOKE datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 28V OM780-2 datasheet.pdf
CAP TACTILE ROUND GREEN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
REED SWITCH MOLDED .5A 10-40AT datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LJT 4C 4#16 PIN PLUG datasheet.pdf
200 mA Output Current High-Speed Amplifier IC datasheet.pdf