Vishay/Vitramon VJ2220Y473KBLAT4X
VJ2220Y473KBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220Y473KBLAT4X
Brief Description
CAP CER 0.047UF 630V X7R 2220
Datasheet Download
VJ2220Y473KBLAT4X.pdf
Availability of VJ2220Y473KBLAT4X
QUANTITY
VJ2220Y473KBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220Y473KBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220Y473KBLAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220Y473KBLAT4X
Related LinksVJ2220Y4, VJ2220Y473KBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220Y473KBLAT4X Details Description
Related parts for VJ2220Y473KBLAT4X
RES SMD 294 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY TIME ANALG 8A 24-240V DIN datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS PIN datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV PHVOLT 8SMD datasheet.pdf
CONN HDR 66POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
SWITCH LATCHING 3 W/LED ALMOND datasheet.pdf