Vishay/Vitramon VJ2220Y683KBPAT4X
VJ2220Y683KBPAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220Y683KBPAT4X
Brief Description
CAP CER 0.068UF 250V X7R 2220
Datasheet Download
VJ2220Y683KBPAT4X.pdf
Availability of VJ2220Y683KBPAT4X
QUANTITY
VJ2220Y683KBPAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220Y683KBPAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220Y683KBPAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.068µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220Y683KBPAT4X
Related LinksVJ2220Y6, VJ2220Y683KBPAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220Y683KBPAT4X Details Description
Related parts for VJ2220Y683KBPAT4X
RES CHAS MNT 75 OHM 1% 5W datasheet.pdf
IC NVSRAM 8MBIT 25NS 54TSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.05K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 480MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 2AWG BLUE 500' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN M8 datasheet.pdf
4.7UF 100V 5X11 105C RAD datasheet.pdf