Vishay/Vitramon VJ2220Y684JBPAT4X
VJ2220Y684JBPAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220Y684JBPAT4X
Brief Description
CAP CER 0.68UF 250V X7R 2220
Datasheet Download
VJ2220Y684JBPAT4X.pdf
Availability of VJ2220Y684JBPAT4X
QUANTITY
VJ2220Y684JBPAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220Y684JBPAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220Y684JBPAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220Y684JBPAT4X
Related LinksVJ2220Y6, VJ2220Y684JBPAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220Y684JBPAT4X Details Description
Related parts for VJ2220Y684JBPAT4X
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
RES SMD 0.033 OHM 1% 3W 4527 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 110V datasheet.pdf
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 8-MSOP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES SMD 191K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HIGHSPEED CONN.1.27 VERT SMT datasheet.pdf
17+17 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ6B PG16 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT RA datasheet.pdf