Vishay/Vitramon VJ2220Y823JBEAT4X
VJ2220Y823JBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220Y823JBEAT4X
Brief Description
CAP CER 0.082UF 500V X7R 2220
Datasheet Download
VJ2220Y823JBEAT4X.pdf
Availability of VJ2220Y823JBEAT4X
QUANTITY
VJ2220Y823JBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220Y823JBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220Y823JBEAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.082µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220Y823JBEAT4X
Related LinksVJ2220Y8, VJ2220Y823JBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220Y823JBEAT4X Details Description
Related parts for VJ2220Y823JBEAT4X
JUMPER-H1504TR/A2015A/X 6" datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS 2.5MM R/A TIN datasheet.pdf
HEX KEY SET 8PC datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 4.5-9VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 600W datasheet.pdf
RES SMD 146 OHM 0.02% 0.15W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS RA GRAY datasheet.pdf
0.50W CABLE ASSY datasheet.pdf