Vishay/Vitramon VJ2220Y823KBGAT4X
VJ2220Y823KBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220Y823KBGAT4X
Brief Description
CAP CER 0.082UF 1KV X7R 2220
Datasheet Download
VJ2220Y823KBGAT4X.pdf
Availability of VJ2220Y823KBGAT4X
QUANTITY
VJ2220Y823KBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220Y823KBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220Y823KBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.082µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220Y823KBGAT4X
Related LinksVJ2220Y8, VJ2220Y823KBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220Y823KBGAT4X Details Description
Related parts for VJ2220Y823KBGAT4X
RES CHAS MNT 1K OHM 1% 50W datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 10000UH datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 25V X5R 0402 datasheet.pdf
IC MPU SITARA 375MHZ 361NFBGA datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V C0G 0603 datasheet.pdf
CINCH STRAP W/ METAL RING, HOOK datasheet.pdf
TANT CAP 220.0UF 4.0V 20% datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf