Vishay/Vitramon VJ2225A153KBAAT4X
VJ2225A153KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225A153KBAAT4X
Brief Description
CAP CER 0.015UF 50V NP0 2225
Datasheet Download
VJ2225A153KBAAT4X.pdf
Availability of VJ2225A153KBAAT4X
QUANTITY
VJ2225A153KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225A153KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225A153KBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225A153KBAAT4X
Related LinksVJ2225A1, VJ2225A153KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225A153KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ2225A153KBAAT4X
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 12V datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS DUAL .05" R/A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 649K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CUSTSTR ECE095 PSA datasheet.pdf
HEADER SLOTTED 2.54MM datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf