Vishay/Vitramon VJ2225A222JBBAT4X
VJ2225A222JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225A222JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 2200PF 100V NP0 2225
Datasheet Download
VJ2225A222JBBAT4X.pdf
Availability of VJ2225A222JBBAT4X
QUANTITY
VJ2225A222JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225A222JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225A222JBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225A222JBBAT4X
Related LinksVJ2225A2, VJ2225A222JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225A222JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ2225A222JBBAT4X
RES SMD 15.8KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 100NS 56SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 10% 2312 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CABLE ASSY EYEMAX 4X 1M W/LATCH datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT RA datasheet.pdf