Vishay/Vitramon VJ2225A332KBLAT4X
VJ2225A332KBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225A332KBLAT4X
Brief Description
CAP CER 3300PF 630V NP0 2225
Datasheet Download
VJ2225A332KBLAT4X.pdf
Availability of VJ2225A332KBLAT4X
QUANTITY
VJ2225A332KBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225A332KBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225A332KBLAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225A332KBLAT4X
Related LinksVJ2225A3, VJ2225A332KBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225A332KBLAT4X Details Description
Related parts for VJ2225A332KBLAT4X
FUSE LINK 500V GL NH 100A SIZE0 datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STRGHT W/SKTS datasheet.pdf
LED AMBER DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY SSR DPST 200V 160MA 8SOP datasheet.pdf
HD VT TH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf