Vishay/Vitramon VJ2225A472KBAAT4X
VJ2225A472KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225A472KBAAT4X
Brief Description
CAP CER 4700PF 50V NP0 2225
Datasheet Download
VJ2225A472KBAAT4X.pdf
Availability of VJ2225A472KBAAT4X
QUANTITY
VJ2225A472KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225A472KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225A472KBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225A472KBAAT4X
Related LinksVJ2225A4, VJ2225A472KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225A472KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ2225A472KBAAT4X
CONN BNC PLUG STR 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 48.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE SHIELD TERM AWG22 datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 2% 0.4W 0204 datasheet.pdf
RES ARRAY 6 RES 2.2K OHM 7SIP datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 11POS datasheet.pdf
IC CLK BUFFER PLL 64QFN datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
DIODE ESD 5V BIDIR 0603 datasheet.pdf