Vishay/Vitramon VJ2225A561KBLAT4X
VJ2225A561KBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225A561KBLAT4X
Brief Description
CAP CER 560PF 630V NP0 2225
Datasheet Download
VJ2225A561KBLAT4X.pdf
Availability of VJ2225A561KBLAT4X
QUANTITY
VJ2225A561KBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225A561KBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225A561KBLAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance560pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)