Vishay/Vitramon VJ2225A682JBAAT4X
VJ2225A682JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225A682JBAAT4X
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V NP0 2225
Datasheet Download
VJ2225A682JBAAT4X.pdf
Availability of VJ2225A682JBAAT4X
QUANTITY
VJ2225A682JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225A682JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225A682JBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225A682JBAAT4X
Related LinksVJ2225A6, VJ2225A682JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225A682JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ2225A682JBAAT4X
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf