Vishay/Vitramon VJ2225Y104KBEAT4X
VJ2225Y104KBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225Y104KBEAT4X
Brief Description
CAP CER 0.1UF 500V X7R 2225
Datasheet Download
VJ2225Y104KBEAT4X.pdf
Availability of VJ2225Y104KBEAT4X
QUANTITY
VJ2225Y104KBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225Y104KBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225Y104KBEAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225Y104KBEAT4X
Related LinksVJ2225Y1, VJ2225Y104KBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225Y104KBEAT4X Details Description
Related parts for VJ2225Y104KBEAT4X
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 16DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT SOLDER LUG datasheet.pdf
ANT OMNI 3DBI 36"RG-142 RP TNC datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES SMD 42.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 931 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 71.5 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf