Vishay/Vitramon VJ2225Y123JBCAT4X
VJ2225Y123JBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225Y123JBCAT4X
Brief Description
CAP CER 0.012UF 200V X7R 2225
Datasheet Download
VJ2225Y123JBCAT4X.pdf
Availability of VJ2225Y123JBCAT4X
QUANTITY
VJ2225Y123JBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225Y123JBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225Y123JBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.012µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225Y123JBCAT4X
Related LinksVJ2225Y1, VJ2225Y123JBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225Y123JBCAT4X Details Description
Related parts for VJ2225Y123JBCAT4X
RES SMD 348 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.4A 180 MOHM SMD datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
TOUCH SCREEN datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CTV 5C 5#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
ER 7C 7#12 SKT PLUG datasheet.pdf
CABLE 2POS datasheet.pdf