Vishay/Vitramon VJ2225Y123KBLAT4X
VJ2225Y123KBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225Y123KBLAT4X
Brief Description
CAP CER 0.012UF 630V X7R 2225
Datasheet Download
VJ2225Y123KBLAT4X.pdf
Availability of VJ2225Y123KBLAT4X
QUANTITY
VJ2225Y123KBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225Y123KBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225Y123KBLAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.012µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225Y123KBLAT4X
Related LinksVJ2225Y1, VJ2225Y123KBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225Y123KBLAT4X Details Description
Related parts for VJ2225Y123KBLAT4X
RESISTOR KIT 100K-1M 1/4W 485PCS datasheet.pdf
HEADER OPEN SLOTTED .400 20POS datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
Connector Receptacle 47 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V U2J 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
RES 205 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.2A 8VSSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FERRITE CORE P 5.5UH T38 datasheet.pdf