Vishay/Vitramon VJ2225Y153KBCAT4X
VJ2225Y153KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225Y153KBCAT4X
Brief Description
CAP CER 0.015UF 200V X7R 2225
Datasheet Download
VJ2225Y153KBCAT4X.pdf
Availability of VJ2225Y153KBCAT4X
QUANTITY
VJ2225Y153KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225Y153KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225Y153KBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225Y153KBCAT4X
Related LinksVJ2225Y1, VJ2225Y153KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225Y153KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ2225Y153KBCAT4X
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN STACKER 64POS 0.100" T/H datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO247AD datasheet.pdf
OSC XO 60.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 200MA 3 OHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS T/H R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 75POS .050 THRUHL datasheet.pdf
COUNTER DIG HOUR 0-999999.9 HOUR datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf