Vishay/Vitramon VJ2225Y154JBCAT4X
VJ2225Y154JBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225Y154JBCAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.15UF 200V X7R 2225
Datasheet Download
VJ2225Y154JBCAT4X.pdf
Availability of VJ2225Y154JBCAT4X
QUANTITY
VJ2225Y154JBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225Y154JBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225Y154JBCAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225Y154JBCAT4X
Related LinksVJ2225Y1, VJ2225Y154JBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225Y154JBCAT4X Details Description
Related parts for VJ2225Y154JBCAT4X
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IDC CABLE- ASC34B/AE34G/ASC34B datasheet.pdf
IC SRAM 18KBIT 35NS 52PLCC datasheet.pdf
OPTOISO 5KV DARL 8-SO STRETCHED datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ 10-DFN2626P datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
TVS DIODE 44VWM 76.34VC P600 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf