Vishay/Vitramon VJ2225Y154KBBAT4X
VJ2225Y154KBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225Y154KBBAT4X
Brief Description
CAP CER 0.15UF 100V X7R 2225
Datasheet Download
VJ2225Y154KBBAT4X.pdf
Availability of VJ2225Y154KBBAT4X
QUANTITY
VJ2225Y154KBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225Y154KBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225Y154KBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225Y154KBBAT4X
Related LinksVJ2225Y1, VJ2225Y154KBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225Y154KBBAT4X Details Description
Related parts for VJ2225Y154KBBAT4X
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
RES SMD 133K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 36.5KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.2V 0.15A 5TSOP datasheet.pdf
MICRO-D RCPT 51POS PIN 18" WIRE datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 40-160VIN 15VOUT datasheet.pdf
LED HOLDER RA 3MM 2LD NYL BK datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf