Vishay/Vitramon VJ2225Y183JBRAT4X
VJ2225Y183JBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225Y183JBRAT4X
Brief Description
CAP CER 0.018UF 1.5KV X7R 2225
Datasheet Download
VJ2225Y183JBRAT4X.pdf
Availability of VJ2225Y183JBRAT4X
QUANTITY
VJ2225Y183JBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225Y183JBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225Y183JBRAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.018µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225Y183JBRAT4X
Related LinksVJ2225Y1, VJ2225Y183JBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225Y183JBRAT4X Details Description
Related parts for VJ2225Y183JBRAT4X
CONN BNC PLUG STR 50 OHM PUSH datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 25 OLIVE datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 20% 1411 datasheet.pdf
CONN FIBER SC TUNABLE datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-3060-A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .156" datasheet.pdf