Vishay/Vitramon VJ2225Y333KBEAT4X
VJ2225Y333KBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225Y333KBEAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.033UF 500V X7R 2225
Datasheet Download
VJ2225Y333KBEAT4X.pdf
Availability of VJ2225Y333KBEAT4X
QUANTITY
VJ2225Y333KBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225Y333KBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225Y333KBEAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225Y333KBEAT4X
Related LinksVJ2225Y3, VJ2225Y333KBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225Y333KBEAT4X Details Description
Related parts for VJ2225Y333KBEAT4X
SIDACTOR 420V 400A PROT 6SOIC datasheet.pdf
RES SMD 13.7K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ADAPTER IC PROBE TIP RED & BLACK datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
IC OSC SILICON 10MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
TOWER SYSTEM BOARD K60N512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 85POS .050 THRUHL datasheet.pdf
HEATSINK TO-220 VERT MT BLK 2.0" datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0402 Y5V 0.47レF 10V datasheet.pdf