Vishay/BCcomponents VKP332MCQDRTKR
VKP332MCQDRTKR picture photo
Mfg. Part Number
VKP332MCQDRTKR
Brief Description
CAP CER 3300PF 760VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VKP332MCQDRTKR.pdf
Availability of VKP332MCQDRTKR
QUANTITY
VKP332MCQDRTKR Order Process
Ship out your order
Specifications of VKP332MCQDRTKR
Internal Part NumberEIS-VKP332MCQDRTKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.591" Dia (15.00mm)
Height - Seated (Max)0.709" (18.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.492" (12.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VKP332MCQDRTKR
Related LinksVKP332M, VKP332MCQDRTKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VKP332MCQDRTKR Details Description
Related parts for VKP332MCQDRTKR
CAP FILM 3300PF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL 10POS 1MM datasheet.pdf
BOARD DEMO DSPICDEM STARTER datasheet.pdf
CAP CER 100PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP CER 0.18UF 500V X7R 2220 datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
OSC MEMS 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf