TDK Corporation VLCF4018T-3R3N1R2-2
VLCF4018T-3R3N1R2-2 picture photo
Mfg. Part Number
VLCF4018T-3R3N1R2-2
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 1.26A 79 MOHM
Datasheet Download
VLCF4018T-3R3N1R2-2.pdf
Availability of VLCF4018T-3R3N1R2-2
QUANTITY
VLCF4018T-3R3N1R2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of VLCF4018T-3R3N1R2-2
Internal Part NumberEIS-VLCF4018T-3R3N1R2-2
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±30%
Current Rating1.26A
Current - Saturation1.26A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)79 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLCF4018T-3R3N1R2-2
Related LinksVLCF4018T, VLCF4018T-3R3N1R2-2 Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLCF4018T-3R3N1R2-2 Details Description
Related parts for VLCF4018T-3R3N1R2-2
CAP CER 2.2UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN PIN .062 20-24AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 28POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
WASHER SHOULDER M2.5 NYLON datasheet.pdf
RES SMD 42.2 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
HD-I 5SMPO055F070F LEADMAKER datasheet.pdf
CAP FILM 2.4NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf