TDK Corporation VLF12060T-680M2R3
VLF12060T-680M2R3 picture photo
Mfg. Part Number
VLF12060T-680M2R3
Brief Description
FIXED IND 68UH 2.3A 100 MOHM SMD
Datasheet Download
VLF12060T-680M2R3.pdf
Availability of VLF12060T-680M2R3
QUANTITY
VLF12060T-680M2R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of VLF12060T-680M2R3
Internal Part NumberEIS-VLF12060T-680M2R3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesVLF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance68µH
Tolerance±20%
Current Rating2.3A
Current - Saturation2.3A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.472" L x 0.461" W (12.00mm x 11.70mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLF12060T-680M2R3
Related LinksVLF12060, VLF12060T-680M2R3 Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLF12060T-680M2R3 Details Description
Related parts for VLF12060T-680M2R3
RELAY REED SPDT 400MA 24V datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-SSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 10A AC datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS 2MM R/A GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
HEATSHK 6.4MM ID 50MM L datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
20CKT PICOFLEX SMT LATCHED HDR datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED IND 3NH 300MA 220 MOHM SMD datasheet.pdf