TDK Corporation VLF252015MT-2R2M-CA
VLF252015MT-2R2M-CA picture photo
Mfg. Part Number
VLF252015MT-2R2M-CA
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 870MA 70 MOHM
Datasheet Download
VLF252015MT-2R2M-CA.pdf
Availability of VLF252015MT-2R2M-CA
QUANTITY
VLF252015MT-2R2M-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of VLF252015MT-2R2M-CA
Internal Part NumberEIS-VLF252015MT-2R2M-CA
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, VLF-M-CA
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±20%
Current Rating870mA
Current - Saturation970mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)70 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLF252015MT-2R2M-CA
Related LinksVLF252015, VLF252015MT-2R2M-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLF252015MT-2R2M-CA Details Description
Related parts for VLF252015MT-2R2M-CA
FIXED IND 15NH 600MA 170 MOHM datasheet.pdf
CONN MMCX PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES 12 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 330M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .156 VERT GOLD datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 390K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTO 20A 32VDC 50 PC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 12A SOT223 datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf