TDK Corporation VLF252015MT-2R2M-CA
VLF252015MT-2R2M-CA picture photo
Mfg. Part Number
VLF252015MT-2R2M-CA
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 870MA 70 MOHM
Datasheet Download
VLF252015MT-2R2M-CA.pdf
Availability of VLF252015MT-2R2M-CA
QUANTITY
VLF252015MT-2R2M-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of VLF252015MT-2R2M-CA
Internal Part NumberEIS-VLF252015MT-2R2M-CA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, VLF-M-CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±20%
Current Rating870mA
Current - Saturation970mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)70 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLF252015MT-2R2M-CA
Related LinksVLF252015, VLF252015MT-2R2M-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLF252015MT-2R2M-CA Details Description
Related parts for VLF252015MT-2R2M-CA
DIODE ZENER 12V 1W DO41 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC HIGH CURRENT FET DRVR TO220-5 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SRL/SPI 16CH 80LQFP datasheet.pdf
ELECTRICAL DIE SPL-0636-E1 datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 20PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN datasheet.pdf