TDK Corporation VLF302510MT-220M-CA
VLF302510MT-220M-CA picture photo
Mfg. Part Number
VLF302510MT-220M-CA
Brief Description
FIXED IND 22UH 450MA 876 MOHM
Datasheet Download
VLF302510MT-220M-CA.pdf
Availability of VLF302510MT-220M-CA
QUANTITY
VLF302510MT-220M-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of VLF302510MT-220M-CA
Internal Part NumberEIS-VLF302510MT-220M-CA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductVLF-M-CA Series Low-Profile Power Inductor
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, VLF-M-CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating450mA
Current - Saturation380mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)876 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.098" W (3.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLF302510MT-220M-CA
Related LinksVLF302510, VLF302510MT-220M-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLF302510MT-220M-CA Details Description
Related parts for VLF302510MT-220M-CA
IC PWM PWR DRVR HI-EFF 32-HLQFP datasheet.pdf
FUSE GLASS 315MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS 1/8 NPT 5V 36" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 24KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 68POS 2MM R/A SOLDER datasheet.pdf
CONN PLUG 38POS .025 VERT SMD datasheet.pdf
CONN M12 5POS PLUG datasheet.pdf