TDK Corporation VLF302512MT-1R0N-CA
VLF302512MT-1R0N-CA picture photo
Mfg. Part Number
VLF302512MT-1R0N-CA
Brief Description
FIXED IND 1UH 2.77A 37 MOHM SMD
Datasheet Download
VLF302512MT-1R0N-CA.pdf
Availability of VLF302512MT-1R0N-CA
QUANTITY
VLF302512MT-1R0N-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of VLF302512MT-1R0N-CA
Internal Part NumberEIS-VLF302512MT-1R0N-CA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductVLF-M-CA Series Low-Profile Power Inductor
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, VLF-M-CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance1µH
Tolerance±30%
Current Rating2.77A
Current - Saturation1.91A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)37 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.098" W (3.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLF302512MT-1R0N-CA
Related LinksVLF302512, VLF302512MT-1R0N-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLF302512MT-1R0N-CA Details Description
Related parts for VLF302512MT-1R0N-CA
RES SMD 45.3K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RECEPT 10POS DUAL datasheet.pdf
IGBT SIP MODULE 600V 8.8A IMS-2 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 18A DPAK datasheet.pdf
HEADER 17POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 1% 5W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG WHT/RED 100' datasheet.pdf
RES SMD 1.06K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6CLCC datasheet.pdf
MOTOR CABLE datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT PIN datasheet.pdf