TDK Corporation VLF403212MT-150M-CA
VLF403212MT-150M-CA picture photo
Mfg. Part Number
VLF403212MT-150M-CA
Brief Description
FIXED IND 15UH 870MA 420 MOHM
Datasheet Download
VLF403212MT-150M-CA.pdf
Availability of VLF403212MT-150M-CA
QUANTITY
VLF403212MT-150M-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of VLF403212MT-150M-CA
Internal Part NumberEIS-VLF403212MT-150M-CA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductVLF-M-CA Series Low-Profile Power Inductor
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, VLF-M-CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating870mA
Current - Saturation740mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)420 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLF403212MT-150M-CA
Related LinksVLF403212, VLF403212MT-150M-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLF403212MT-150M-CA Details Description
Related parts for VLF403212MT-150M-CA
CONN PLUG 4POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
RES SMD 16.9K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CAP ALUM 27000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf