TDK Corporation VLF403212MT-1R0N-CA
VLF403212MT-1R0N-CA picture photo
Mfg. Part Number
VLF403212MT-1R0N-CA
Brief Description
FIXED IND 1UH 3.62A 31 MOHM SMD
Datasheet Download
VLF403212MT-1R0N-CA.pdf
Availability of VLF403212MT-1R0N-CA
QUANTITY
VLF403212MT-1R0N-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of VLF403212MT-1R0N-CA
Internal Part NumberEIS-VLF403212MT-1R0N-CA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductVLF-M-CA Series Low-Profile Power Inductor
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, VLF-M-CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance1µH
Tolerance±30%
Current Rating3.62A
Current - Saturation3A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)31 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLF403212MT-1R0N-CA
Related LinksVLF403212, VLF403212MT-1R0N-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLF403212MT-1R0N-CA Details Description
Related parts for VLF403212MT-1R0N-CA
RES SMD 1.2K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 60A TO247AC datasheet.pdf
IC FLOATING POINT DSP 256-BGA datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CAP FILM 0.75UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 12.352MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TOOL INSERTION 20 GA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 7POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 8 SOLID STATE datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 33K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf